Bez teba to nie je on

On bez nej niekedy vôbec nie je on a ona bez neho nie je ona. Keď si tie správne duše prepletú srdcia, v mene lásky, vzájomnej slobody a rešpektu, tak vtedy je to ono.

Ženský princíp bez mužského a mužský princíp bez ženského? Individualizmus, samostatnosť, sebestačnosť, samota, nezávislosť…toto sú tematické piliere súčasného obdobia, ktoré sa stále viac a viac presadzujú v spoločensko-vzťahových kruhoch. Áno, dáva to všetko krásny zmysel až dovtedy, kým na tie piliere nepoložíme svoj vlastný život a zrazu zistíme, že nejako sa pod ním kývú, a že si vlastne nie sme celkom istí, či ho dlho udržia.

Oveľa prirodzenejší je človeku model ,,zalej kvetinu a ona ti na náznak vďaky vyrastie a bude ťa naplňovať radosťou”. Jeden druhému dať a jeden od druhého si vziať. Niečo, čo nám chýba, a nepotrebujeme to vedieť, ale potrebujeme to dostať. Niečo, čo milujeme dávať a máme toho nazvyš. So životom toho dokážeme toľko. Dokážeme žiť, ožívať, zažiť si, prežiť niečo, odžiť si….ale jedno z tých najkrajších je, podľa mňa, aj tak vyživovať a byť zároveň vyživovaný.

Priznať si túto krásnu ,,závislosť” človeka na človeku nie je vôbec zlé. Nič sa nemení na našej osobnej sile. Veď stále sme si všetci rovní, len nie rovnakí.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.